Ground Force Method bazuje na Functional Movement System – systemie oceny wzorców ruchowych, którego autorami są Gray Cook i Lee Burton.

Narodził się z potrzeby pracy ze sportowcami, którzy doznali kontuzji podczas uprawiania różnych dyscyplin, a także z ludźmi trenującymi rekreacyjnie, którzy przestali ćwiczyć na skutek bólu i dyskomfortu. Gdy pojawia się ból, cele, jakie sobie stawiamy nie mogą być zrealizowane, a aktywność fizyczna przestaje sprawiać radość.

Ground Force Method: FUN-damental

Wiemy, że ruch to życie. Przede wszystkim powinniśmy być zdolni do pracy z własnym ciałem, zanim sięgniemy po obciążenie lub wskoczymy na maszyny. Pamiętasz, gdy dziecko spędzałeś godziny na zabawie: biegając, skacząc, grając w piłkę? Ground Force Method to zabawa poprzez ćwiczenia, gry, wyzwania, abyśmy znowu mogli cieszyć się ruchem i wykonywali go dobrze. Zatem, naszym celem jest osiągnięcie i zachowanie fundamentalnych zdolności motorycznych.

Ground Force Method: FUN-ctional

Ciało jest jednością – to główny cel GFM. Często widzimy ludzi, którzy pomimo imponujących mięśni nie posiadają zdolności funkcjonalnego ich użycia. Dobry wygląd i możliwości ruchowe nie zawsze idą w parze! To zrozumiałe, że wszyscy chcemy wyglądać dobrze. Jednak dodajmy do tego zdolności funkcjonalne, niską zawartość tkanki tłuszczowej, elegancki ruch bez bólu – oto cele, które nam przyświecają.

Ćwiczenia GFM ułożone są w logicznym porządku i są oparte o naturalne wzorce ruchowe. Podobnie jak w przypadku Functional Movement stosujemy progresje i regresje. Użycie gier wnosi element zabawy i zachęca do współpracy z partnerem lub grupą, dzięki czemu uzyskujemy interesujący trening grupowy o zmiennej dynamice. Zachęcamy do stosowania oceny FMS, aby znać swój punkt wyjścia i porównywać wyniki testu na różnych etapach treningu. GFM może być stosowane samodzielnie lub jako baza dla rozmaitych dyscyplin sportowych i rekreacyjnych, począwszy od pływania, po sztuki walki, czy kettlebell.

Czas zacząć się ruszać – jak najwięcej, jak najdłużej jak najlepiej.