GFM Level 1 Certification Course
listopad 2022

Zapraszamy na kolejną edycję certyfikacji GFM - systemu opartego o pierwotne wzorce ruchowe. GFM jest obecny w Polsce od 2013 r (początkowo pod nazwą Primal Move. Od tego czasu staramy się sukcesywnie rozwijać tę metodę treningu funkcjonalnego i propagować nie tylko ruch ale i filozofię systemu. Dziś, takie zagadnienia jak mobilność, stabilność, wzorce ruchowe, czy czworakowanie są powszechnie znane i stosowane przez wielu trenerów, jednak sądzimy, że GFM jako prosty i kompleksowy system nadal ma wiele do zaoferowania zarówno trenerom przygotowania motorycznego, instruktorom fitness, sztuk walki, sportów siłowych, jak i fizjoterapeutom. Podczas certyfikacji dowiesz się jak wdrożyć GFM do zajęć, które już prowadzisz oraz ulepszyć własną praktykę.

kurs ground force method

Program

Przykładową lekcję zobacz tutaj (YT)

A) Curriculum GFM:
1. Ground Force Evaluation - baza GFM
2. Pozycje i ruchy
- w leżeniu
- w podporze tyłem
- w podporze przodem
- w siadzie
- pozycje odwrócone
- pozycje stojące z podparciem i bez

3. Kategorie, zasady i cele: jak łączyć ze sobą poszczególne ruchy
- ruchy resetujące
- switch
- tranzycje
- crossroad
- przyspieszanie/hamowanie
- chód

B) 10 elementów - budowa lekcji GFM

C) Gry

D) GFM jako Trening funkcjonalny

E) FMS - functional movement screen: system oceny wzorców ruchowych jako baza GFM.

F) GFM jako korekcje w FMS

G) Egzamin

Przebieg kursu

Daty
Część 1 online: 19-20.11.22
Część 2 stacjonarnie: 26-27.11.22

Miejsce
Łódź

Ceny i rejestracja

- Wczesna rejestracja (early birds) jest honorowana do 31.10.2022. Po tym terminie obowiązują ceny późnej rejestracji.
- Istnieje możliwość wpłaty w dwóch ratach: 50% do 31.10.2022, 50% w dowolnym terminie do 19.11.2022.
- Honorujemy zniżkę partnerską 10% dla Krav Maga Global (KMG) i Strong First Girya (SFG).
- Dane do wpłaty otrzymasz po weryfikacji zgłoszenia.

Kurswczesna rejestracjawczesna rejestracja
ze zniżką KMG/SFG
późna rejestracjapóźna rejestracja
ze zniżką KMG/SFG
GFM Level 12400 PLN2160 PLN2900 PLN2610 PLN
Rejestracja
Wyślij mailem poniższy formularz (skopiuj i wypełnij): krav.krupska@gmail.com.
W temacie wiadomości wpisz: „Certyfikacja GFM lvl.1 2022”

  • Imię i nazwisko: ...
  • Czym się zajmujesz (instruktor, fizjo?): ...
  • Miasto: ...
  • Nazwa szkoły, klubu: ...
  • Opcjonalnie napisz coś o sobie, np. jaki masz cel, czy masz FMS, itp.
  • Kontakt e-mail: ...
  • Dane do faktury (opcjonalnie):

Anna Krupska - Ground Force Method Level 2 Instructor
Krav Maga Global Instructor, Expert Level 2

Trenujemy walkę wręcz aby się obronić przed agresorem, ale czy jesteśmy równie skuteczni w walce ze skrytym zabójcą, jakim są nasze złe nawyki ruchowe? Czy nasze ciało jest w pełni sprawne i nie ucierpi, gdy obciążymy je odważnikiem lub masą ciała partnera, przeciwnika? Czy jako instruktorzy dyscyplin siłowych lub sztuk walki potrafimy wykryć w technice naszych studentów słabe ogniwa łańcucha kinematycznego i je poprawić?

Wśród zapisujących się na treningi Krav Maga są osoby, które doznały przemocy ponieważ zostały uznane za łatwe ofiary. Chcą w związku z tym zmienić zarówno swoje ciało, jak i nastawienie, a przede wszystkim jak najszybciej nauczyć się walczyć. Często są to dorośli, którzy przez wiele lat unikali aktywności fizycznej, w związku z czym wykonanie podstawowych ćwiczeń stanowi spore wyzwanie. Daje się także zauważyć brak mobilności, stabilności, siły i wytrzymałości, a także zwinności i koordynacji. W efekcie znaczna grupa potencjalnych studentów odwleka rozpoczęcie treningów Krav Maga, tłumacząc się słabą sprawnością fizyczną, koniecznością poprawy kondycji. Obiekcje klientów są zrozumiałe: długa przerwa lub kompletny brak ruchu w życiu dorosłym powodują szereg ograniczeń, z którymi trudno sobie poradzić bez fachowej pomocy trenera, a czasem fizjoterapeuty. Takie osoby potrzebują treningu motoryczności podstawowej (piramida optymalnego przygotowania motorycznego G. Cooka), aby stworzyć solidną bazę do rozwinięcia umiejętności specjalnych. Stosując Ground Force Method w rozgrzewce lub jako osobny trening przyspieszam proces szkoleniowy moich studentów Krav Maga.

Z kolei u osób z dużym stażem treningowym zdarzają się przeciążenia i asymetrie. Ujawniają się zaniedbania wynikające z chęci pozostania w pozornej strefie komfortu, która okazuje się być strefą ograniczeń. Długotrwały intensywny trening w pozycji walki wprawdzie chroni wrażliwe strefy podczas starcia z przeciwnikiem ale może skutkować dysbalansem mięśniowym i wadami postawy. Odczuliście to na własnych plecach? No właśnie, wszyscy potrzebujemy korekcji i regeneracji, a czasem zrobienia kroku w tył do podstaw. Dzięki GFM możemy ruszać się lepiej, następnie zwiększyć obciążenie i ostatecznie osiągnąć więcej w swojej dyscyplinie, lepiej funkcjonować w codziennym życiu i w pracy zawodowej.

Skontaktuj się ze mną lub z centralą GFM na Węgrzech jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu dla profesjonalistów lub szukasz trenera w swojej okolicy.
Ground Force Method PL www.groundforcemethod.pl Anna Krupska mail:krav.krupska@gmail.com / nasza strona na FACEBOOKu
Ground Force Method HQ www.groundforcemethod.com Peter Lakatos info@groundforcemethod.com /FACEBOOK
© 2022 GFM, design: jamolade